Азаров назвав стратегічними відносини зі США

Понеділок, 6 лютого 2012, 17:41

Прем’єр-міністр Микола Азаров заявляє, що відносини України і США є стратегічними.

Про це він сказав на зустрічі з помічником державного секретаря США у справах Європи та Євразії Філіпом Ґордоном, передає Радіо "Свобода".

"Ми розглядаємо відносини з США як стратегічні. Ми багато робимо, щоб між нашими країнами була атмосфера довіри. І тому я завжди відвертий і відкритий", – сказав Азаров і додав, що Україна "багато зробила", щоб реалізувати потенціал стратегічного партнерства.

Глава українського уряду нагадав зокрема, що Україна передала США високозбагачений уран, а також заморозила певні поставки обладнання подвійного призначення, попри значні економічні втрати.

Сторони також детально обговорили енергетичну політику України, яка "базується на скороченні залежності від імпортних енергоносіїв і розвитку власної енергетичної бази, в тому числі за участі іноземних інвесторів".

За словами Азарова, Україна ретельно виконує свої зобов’язання як транзитна держава, "більше того, готова допомогти російським партнерам, які визнали свої ускладнення з постачанням визначених обсягів газу в Європу".

У свою чергу, Філіп Ґордон підтвердив, що США підтримують усі зусилля України для того, щоб бути надійним і прозорим транзитером енергоносіїв до Європи.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!