Ціна на газ для України може сягнути 700 доларів - Богатирьова

П'ятниця, 3 лютого 2012, 20:19

Секретар Радбезу Раїса Богатирьова попереджає, що в результаті конфлікту навколо Ормузької протоки ціна на газ для України може сягнути 700 доларів.

 

Про це вона сказала в інтерв’ю газеті "Віче", повідомляє прес-служба РНБО.

"Як відомо, ціна на газ для України у контракті 2009 року прив'язана до ціни на нафту, яка визначається кон'юнктурою світового нафтового ринку", - нагадала вона.

"На перший погляд, напруженість навколо Ормузької протоки не зачіпає Україну. А якщо поглянути глибше, то неважко зрозуміти, що у випадку розгортання військового сценарію протягом найближчих місяців світ очікуватиме стрибок нафтових цін, який призведе до росту ціни кошика нафтопродуктів", - застерегла Богатирьова.

За її словами, через контрактну формулу це викличе зростання ціни газу в 4-му кварталі цього року. І тоді нинішня ціна на газ в 516 доларів за 1000 куб.м. (без урахування знижки) може трансформуватись зовсім в "захмарну".

"Якщо навіть ціна нафти не досягне 200-250 дол. США за барель, як це прогнозують деякі зарубіжні аналітики, а вийде на максимум 2008 року - близько 150 дол. США, то ми отримаємо ціну на газ під 700 дол. США за 1000 кубометрів", - попередила Богатирьова.

Українська правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!