Вкрадені у Севастополі старовинні гармати знайшлися на базі відпочинку Януковича

П'ятниця, 3 лютого 2012, 11:48

Дві старовинні гармати часів Кримської війни 1854-1856 років, які були вкрадени з причалу в Артилерійській бухті Севастополя, знайшлися на території бази відпочинку "Мис Айя", яка приватизована сім’єю Януковича.

Про це пише Тетяна Чорновіл в "Лівому березі", повідомляють "Наші гроші".

Гармати були підняті з дна моря, відреставровані і встановлені в публічному місці – на причалі поряд із рестораном "Рибацький стан".

В листопаді 2010 року вони зникли. Перед цим Севастопольский морський торговий порт почав вимагати від ресторану прибрати з причалу гармати, які нібито заважають суднам швартуватись до причалу, який, втім, не виконував таких функцій.

Після цієї вимоги місцевий музей хотів їх забрати для своєї експозиції.

Однак працівники СБУ заборонили, мотивуючи це тим, що гармати є народним надбанням і прикрасою Севатополя. Потім гармати зникли.

Гармати знайшлися на території бази відпочинку "Мис Айя", яку свого часу приватизували ті ж фірми, що приймали участь у приватизації "Межигір’я" Віктора Януковича.

"Наші Гроші" нагадують, що база автодорожників "Мис Айя" була приватизована через Фонд держмайна у 2007 році, коли Віктор Янукович був прем’єр-міністром.

За 800 тис доларів контроль над 14 тис га між бухтою Ласпі та Балаклавою отримало ТОВ "Арктур-Крим".

Ця компанія мали двох засновників – Владислава Мотузку і ТОВ "УкрКиївРесурс".

Остання фірма була зареєстрована на Михайла Добнєва, відомого як співзасновник фірми "Веспром". На неї свого часу була зареєстрована яхта Олександра Януковича "Центуріон".

Другим засновником у "Веспромі" був Олександр Колеснік. Він є безпосереднім бізнес-партнером старшого сина президента.

У статутному капіталі ТОВ "Українсько-інвестиційний союз", яке будує яхт-клуб, рекреаційний комплекс і реставрує історичні будівлі на набережній Балаклави, частка Колісника складає 5 тис. доларів, у Олександра Януковича –500 тис. доларів.

Цей же Колісник є засновником охоронної фірми " Деллит", яка патрулює "Межигір’я" і ліси під Сухолуччям.

На ту ж адресу, за якою зареєстрований "Укркиївресурс", зареєстрована і фірма "Будинок лісника", що приватизувала Сухолуччя, а також фірми, що приватизували "Межигір’я".

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!