Уряд хоче спростити реєстрацію землі та нерухомості

Середа, 29 лютого 2012, 17:55

Кабінет міністрів пропонує спростити процедуру державної реєстрації земельних ділянок та речових прав на нерухоме майно.

Відповідний проект закону, який був розроблений Міністерством юстиції, схвалено на засіданні уряду, 29 лютого, йдеться у повідомленні відомства.

Як повідомив міністр юстиції Олександр Лавринович, законопроектом пропонується низка заходів, які сприятимуть нормалізації роботи ринку нерухомого майна та покращать інвестиційну привабливість держави.

З метою спрощення процедури держреєстрації, передбачається можливість подання документів для державної реєстрації прав як у паперовій, так і електронній формі.

Урядовим законопроектом пропонується звільнити фізичних та юридичних осіб від сплати державного мита при проведенні повторної державної реєстрації.

Пропонується створити можливість надавати витяги з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно як органами державної реєстрації прав, так і нотаріусами.

Крім того, уряд пропонує надати можливості подавати заяву про державну реєстрацію прав та їх обтяжень і документів, необхідних для такої реєстрації, безпосередньо нотаріусом, а також державним кадастровим реєстратором.

Така заява може бути подана указаними суб‘єктами до органу державної реєстрації прав за письмовою згодою особи, яка має право на її подання.

Передбачається можливість отримання витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, а також інформації про наявність іпотеки та обтяжень речових прав на нерухоме майно, особам, які мають речові права на чуже нерухоме майно.

За словами міністра юстиції, передбачається, що внаслідок прийняття урядового законопроекту процедуру державної реєстрації земельних ділянок та державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень буде вдосконалено та спрощено відповідно до потреб суспільства та очікувань інвесторів.

Зміни також забезпечать додаткові заходи щодо належного рівня захисту речових прав фізичних та юридичних осіб на земельні ділянки, гарантованих Конституцією.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!