Росія відмовляється перевести "сирне питання" на експертний рівень – посол

Вівторок, 28 лютого 2012, 09:55

Росспоживнагляд відмовляється перевести "сирне питання" з публічної площини на експертний рівень.

Про це заявив посол України в Росії Володимир Єльченко, повідомляє агентство УНІАН.

"Ми неодноразово зверталися до Росспоживнагляду з проханням перевести цю дискусію в експертну площину. Для цього є українські посадовці, які готові приїхати до Москви і провести двосторонні консультації, або прийняти в Україні російських експертів. Але, на жаль, все спочатку подається в ефір, а потім робляться кроки для вирішення питання", - сказав Єльченко.

Він наголосив, що вирішити "сирний конфлікт" все одно не вдасться за допомогою заяв через ЗМІ, оскільки необхідна експертна технічна робота.

Дипломат зазначив, що у п’ятницю посольство передало Росспоживнагляду листа від глави Держветфітослужби Івана Бісюка з проханням підтвердити документально й надати конкретні матеріали з приводу того, що, як заявила російська сторона, українські посадовці не надали доказів відповідності української молочної продукції стандартам якості.

"Не встигши відповісти на офіційний запит, Оніщенко одразу почав коментувати цю інформацію через ЗМІ", - зауважив посол.

Єльченко наголосив, що Україна з самого початку говорила, що це технічне питання, і воно має вирішуватись через існуючі механізми співпраці між державами, зокрема за лінією санітарних служб двох країн та профільних міністерств.

"Чомусь цей шлях не обирається. У мене немає підстав, щоб заявляти, що Росспоживнагляд намагається досягнути інші цілі, але з кожною черговою заявою пана Оніщенка все більше і більше з’являється таких підозр", - сказав посол.

"Я би не говорив, що існують певні політичні причини (призупинення постачання українських сирів до РФ), можливо, є бажання виставити Україну в негарному світлі у зв’язку з певними процесами, які відбуваються", - припустив Єльченко.

Як повідомлялося, 8 лютого Росспоживнагляд оприлюднив на своєму сайті інформацію про заборону на ввезення сирів трьох українських підприємств: ПП КФ "Прометей" (Чернігівська обл.), АТ "Пирятинський сирзавод" (Полтавська обл.), ТОВ "Гадячсир" (Полтавська обл.).

Росспоживнагляд заявив, що в українських сирах виявлена велика кількість пальмової олії. У свою чергу, в Держветслужбі України ці претензії назвали безпідставними.

У ході робочої поїздки 8-9 лютого міністр аграрної політики і продовольства України Микола Присяжнюк зустрівся з керівником Росспоживнагляду й обговорив питання постачання сирів українських виробників на ринок Росії. Також вони домовилися про проведення інспекції українських виробників сиру.

З 27 лютого Росія ввела заборону на імпорт сирів Баштанського і Лозовського сирзаводів, "Бель Шостка Україна" і Хмельницької маслосирбази. При цьому Росспоживнагляд не повідомив про причини такого рішення.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!