У "Нафтогазі" показали документи: Росія недокачала Європі мільярд "кубів" газу

Понеділок, 27 лютого 2012, 11:18

Протягом усього періоду аномальних холодів у січні-лютому 2012 року Україна чітко і у повному обсязі виконувала контрактні зобов’язання з транзиту природного газу до країн Європи.

Про це заявив заступник голови правління НАК "Нафтогаз України" Вадим Чупрун, повідомляє прес-служба компанії.

"Україна не відбирала жодного кубічного метру за рахунок транзиту російського газу до Європи. Ми це заявляємо офіційно, і це підтверджується відповідними документами. Ми чітко і у повному обсязі виконували всі свої контрактні зобов’язання з транзиту російського природного газу в Європу", - підкреслив Чупрун.

Він наголосив, що компанія зверталася до ВАТ "Газпром" із пропозицією допомогти із додатковими обсягами постачання газу.

"Розуміючи складність ситуації, ми запропонували колегам із "Газпрому" додатково поставити газ до Європи з наших сховищ", - повідомив Чупрун.

Він продемонстрував документи, які свідчать, що протягом 21 дня у лютому 2012 року ВАТ "Газпром" недопостачав на східний кордон України від 24-110 млн кубометрів газу щодоби.

"У нас є розписані таблиці на кожен день. Якщо подивитися на динаміку за лютий місяць, максимум недопоставок газу – 110 млн кубометрів, мінімум – 24 млн кубометрів. З 1 по 21 лютого у ГТС України недопоставлено 1,247 млрд кубометрів газу. Це те, що недоотримала Європа", - сказав Вадим Чупрун.

Він також зазначив, що НАК "Нафтогаз України" надіслав на адресу голови правління ВАТ "Газпром" чергового листа з конкретними доказами щодо недопоставок газу через українську ГТС.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!