У найближчі 10 років проблему з лічильниками не вирішити - Близнюк

Неділя, 26 лютого 2012, 14:29

Незважаючи на можливість істотної економії ресурсів, у найближчі десять років в Україні навряд чи будуть повсюдно встановлені індивідуальні лічильники.

Про це повідомив міністр регіонального розвитку, будівництва і ЖКГ Анатолій Близнюк, передає DT.UA.

"Однак, думаю, що ми не вирішимо цього завдання й у найближчі десять років. Мешканцям однаково. Не всі із цим погоджуються й на рівні влади. Адже паралельно потрібно створити цілу обслуговуючу індустрію", - сказав міністр.

При цьому він відзначив, що без повного врахування комунальних послуг неможливо.

"В Європі 15 років ставили прилади обліку на зрізі будинку — отримали 5-7% економії. Коли перейшли на систему поквартирного обліку, за п’ять років — 27% економії", - нагадав Близнюк.

"У нас технологічний облік (скільки вийшло з котельні) буде забезпечено вже цього року. Комерційний (на рівні зрізу будинку) - зараз на рівні 30%. Індивідуальних приладів обліку встановлено дуже мало. Але за три роки силами власних виробників ми могли б закрити питання на напрямі тепло і вода. Можна було б реалізувати й іншу схему: поставити людям лічильники, потім за рахунок їх економії зобов’язати повернути гроші державі", — розповів міністр.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!