26 країн оголосили бойкот приписам ЄС на авіавикиди

Четвер, 23 лютого 2012, 20:22

З ініціативи Росії 26 країн об’єдналися в боротьбі проти запроваджених Євросоюзом квот на емісію парникових газів від авіаперевезень і пригрозили Брюсселю контрзаходами.

Відповідну декларацію вони підписали на конференції в Москві 22 лютого, передає Deutsche Welle.

У документі, під яким підписалося 26 країн із 33 присутніх, в тому числі такі відомі бойкотувальники заходів із захисту клімату, як Китай та Індія, висловлена незгода з тим, що Євросоюз зобов’язав авіакомпанії платити за перевищення допустимих обсягів викидів СО2 під час польотів до та з Європи.

Учасники московської конференції підкреслили, що домагатимуться скасування європейської системи торгівлі квотами на викиди (Emmission Trading Scheme ETS), яка із січня 2012 року була поширена на авіаперевезення.

Щоправда, кожна окрема країна сама вирішуватиме, як саме вона ігноруватиме приписи ЄС.

Китай, приміром, ще в січні заборонив своїм компаніям брати участь у торгівлі емісійними викидами.

А Росія пригрозила обкласти спеціальними стягненнями європейські авіакомпанії, які літають через Сибір до Азії.

Противники брюссельського припису вважають, що "поспішне" рішення ЄС призведе до підвищення цін на авіаквитки і негативно вплине на попит на авіаперевезення.

Вони також назвали план ЄС непрозорим, оскільки незрозуміло, як саме розподілятимуться доходи від торгівлі квотами на авіаційні викиди.

Учасники московської зустрічі висловивили переконання, що забруднення атмосфери авіавикидами – це глобальна проблема, яка повинна вирішуватися не на рівні ЄС, а на рівні Міжнародної організації цивільної авіації (ІКАО).

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Підпишіться на наші повідомлення!