Світовий банк пророкує Китаю масштабну кризу

Четвер, 23 лютого 2012, 11:37

У КНР почнеться масштабна криза, якщо уряд не почне економічні реформи, які будуть спрямовані на зниження частки держави в економіці.

Про такі висновки йдеться у доповіді "Китай до 2030 року", підготовленій Світовим банком і урядовими експертами КНР, передає Лєнта.ру з посиланням на The Wall Street Journal.

Згідно з доповіддю, роль уряду в регулюванні китайської економіки значно зросла за останні десять років. Автори документа відзначають, що благополуччя економіки КНР багато в чому залежить від зростання ВВП.

Якщо його темпи сповільняться, криза вразить все господарське життя країни. У той же час, участь держави позначається на економічному зростанні негативно.

На думку авторів доповіді, бюрократія керує держпідприємствами вкрай неефективно.

Експерти закликали уряд Китаю стимулювати конкуренцію і підприємництво, а також переводити держпідприємства у приватну власність.

Згідно з прогнозами уряду Китаю, у 2012 році зростання ВВП становитиме 8%, а з 2013 по 2016 рік сповільниться до 6,6%.

До цього протягом тридцяти років китайська економіка росла на 10% на рік.

У листопаді 2011 року промислове виробництво в Китаї скоротилося вперше за останні три роки.

Це пояснюється як борговою кризою в Європі, яка зменшила попит на китайські товари, так і скороченням внутрішнього споживання через жорсткість монетарної політики у КНР.

За підсумками третього кварталу 2011 року зростання ВВП у річному численні становило 9,1%, що стало найгіршим показником за останні два роки.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!