У Росії бояться вступу України до Митного союзу

Четвер, 23 лютого 2012, 11:04

Багато чиновників Росії бояться вступу України до Митного союзу Росії, Казахстану і Білорусі.

Про це заявив заступник директора Першого департаменту країн СНД МЗС Росії Дмитро Полянський, передає УНІАН.

"Є значна частина наших чиновників, яка дуже боїться того, що Україна вступить до Митного союзу. Насправді це величезний головний біль - як бути з такою великою країною, з величезним потенціалом зростання", - пояснив Полянський.

За його словами, якщо українською владою буде прийнято таке рішення, то Україна буде приєднуватися не на "приставному стільчику, а на умовах рівноправного члена, який буде диктувати свої умови і відстоювати свої інтереси".

На його думку, цей фактор доведеться серйозно враховувати. Притому, що робота у форматі трійки йде дуже не просто і буде ще складніше у разі приєднання Киргизії і Таджикистану, додав він.

"Хтось у Росії може і хоче загнати Україну до Митного союзу, але оскільки Митний союз - це економічне утворення, то тут діють економічні принципи, а не політичні. Рішення виключно за Києвом", — сказав він.

Полянський також зауважив, що Киргизстану і Таджикистану для досягнення вимог Митного союзу при оптимістичному сценарії буде потрібно близько двох років.

При цьому він зазначив, що дуже складно сказати, скільки часу займе вступ України до Митного союзу, якщо в Києві буде прийнято таке рішення. За його словами, окрім перемовної позиції України у цьому питанні, треба враховувати фактор її членства у СОТ.

Нагадаємо, раніше президент України Віктор Янукович заявив, що Україна і Росія також шукають форми співпраці у рамках Митного союзу.

За його словами, це залежатиме від "багатьох складових".

У свою чергу голова Верховної ради Володимир Литвин допустив, що через позицію ЄС у справі Тимошенко Україна може віддати перевагу "економічній вигоді" Митного союзу з Росією.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!