Україна не очікує дефіциту зерна, незважаючи на сувору зиму

Четвер, 23 лютого 2012, 10:06

Суворі погодні умови минулої осені та цьогорічної зими знизять урожай зерна в Україні, однак не приведуть до дефіциту на внутрішньому ринку і обмеження експорту в останні місяці поточного сезону,

Про це заявив міністр аграрної політики Микола Присяжнюк, пише Reuters.

За словами міністра, засуха в липні-листопаді, змінилася рекордними морозами в січні-лютому, погубила близько трьох мільйонів гектарів озимих зернових і 500 тис гектарів озимого ріпаку.

«Всі ці площі повинні бути пересіяні цієї весни», - сказав Присяжнюк.

"Загрози дефіциту зерна на внутрішньому ринку немає, навіть з урахуванням песимістичного прогнозу врожаю", - сказав міністр..

За його словами, з урахуванням загибелі озимих зернових, урожай зерна в 2012 році може становити від 42 до 50 мільйонів тонн, включаючи 15-16 мільйонів тонн пшениці.

Україна, споживає 26,5 мільйона тонн зерна в рік, в 2011 році зібрала рекордні 56,7 мільйона тонн, включаючи 22,3 мільйона тонн пшениці.

Досить високий прогноз врожаю 2012 року і значні перехідні запаси дозволяють, за словами міністра, зберегти вільний режим експорту пшениці в останні місяці сезону.

"Рекомендацій щодо обмеження експорту пшениці немає", - спростував Присяжнюк повідомлення деяких ЗМІ про рекомендації уряду обмежити експорт пшениці рівнем в 1,7 мільйона тонн в лютому-червні 2012 року.

Однак обсяги зовнішніх поставок продовольчого зерна знизяться, передрік міністр з посиланням на експортерів.

"Трейдери говорять нам, що вони не зможуть експортувати більше ніж 300 - 500 тис тонн пшениці на місяць і наш баланс дозволяє це", - повідомив Присяжнюк.

Україна вже обмежувала експорт зерна в сезоні 2010/11 і в перші місяці поточного сезону.

За даними аналітичної компанії Украгроконсалт, за перші сім місяців сезону на зовнішні ринки було поставлено 11,07 мільйона тонн зерна, включаючи 6 млн тонн кукурудзи, 2,85 мільйона тонн пшениці та 1,78 мільйона тонн ячменю.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!