"Газпром" викине Україну із транзитної схеми. Оновлено

Середа, 22 лютого 2012, 18:55

"Газпром" пiдтвердив намiр виключити Україну з системи доставки росiйського газу на цiльовi ринки.

Про це заявив офіційний представник "Газпрому" Сергій Купріянов, повідомляє агентство "Інтерфакс-Україна".

"Пiсля реалiзацiї всiх запланованих "Газпромом" газотранспортних проектiв: "Пiвденний потiк" з максимальною продуктивнiстю, "Пiвнiчний потiк" з додатковими новими нитками, враховуючи вже наявнi у компанiї транспортнi потужностi в Бiлорусi та в Чорному морi, транзитне значення України для експорту росiйського газу дорiвнюватиме нулю", - заявив він.

Через три місяці після старту газопроводу "Північний потік" "Газпром" виконав обіцянку знизити за його рахунок залежність від України, вже тиждень як транзит газу до Європи через Україну приблизно на 17% нижче, ніж в січні.

"Північний потік" був запущений в листопаді, і до останнього часу будь-яка зміна тиску в морській трубі супроводжувалася зниженням завантаження газопроводу "Ямал-Європа", який йде через Білорусь і Польщу до Німеччини.

Виявилося, що так "Газпром" звільняв в "ямальської" трубі місце для газу з українського коридору.

Як повідомило агентству джерело в галузі, за колишньої завантаженості "Північного потоку" з середини минулого тижня прокачування про "Ямал-Європа" істотно зросло - практично до максимальних рівнів.

Зараз разом Nord Stream і "Ямал" качають в день більше 114 мільйонів кубометрів - це більш ніж на 50 мільйонів у добу більше, ніж транспортувалося по "ямальській" трубі в ті ж дні минулого року.

Як повідомлялося, у середу президент Росії Дмитро Медведєв доручив главі "Газпрому" Олексію Міллеру "розібратися" з несанкціонованим відбором Україною російського транзитного газу.

За словами Міллера, в лютому 2012 року Україна несанкціоновано відбирала російський газ, призначений європейським споживачам, "в окремі дні в Україні залишалося до 40 млн кубічних метрів газу".

Натомість, у НАК "Нафтогаз України" заявили, що у 2012 році не відібрали жодного кубометру російського природного газу, який призначався Європі.

Більше того, у лютому компанія повідомила ВАТ "Газпром" про можливість здійснення додаткових поставок ресурсу європейським споживачам за рахунок газу із українських газосховищ.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!