Росія після "сирної" війни розкручує "газову"

Середа, 22 лютого 2012, 15:50

Президент Росії Дмитро Медведєв доручив "Газпрому" "розібратися" з несанкціонованим відбором Україною російського транзитного газу.

"Зі своїми колегами в рамках корпоративних процедур та цивільно-правових механізмів розберіться", - зажадав глава держави від глави "Газпрому" Олексія Міллера, повідомляє ІТАР-ТАСС.

Також Медведєв доручив Міллеру "до українських друзів довести позицію, пояснити, чому збільшується потужність газопроводу "Південний потік" і продовжити переговори щодо газового співробітництва".

Міллер повідомив, що в лютому 2012 року Україна несанкціоновано відбирала російський газ, призначений європейським споживачам.

"Європейські споживачі збільшили заявку на постачання російського газу. "Газпром" зробив все необхідне, проте значні обсяги газу до Європи не доходили", - зазначив він.

За його словами, "в окремі дні в Україні залишалося до 40 млн кубічних метрів газу".

"Це завдало фінансових і репутаційних збитків "Газпрому", - підкреслив Міллер.

Він зазначив, що європейські споживачі російського газу звернулися із проханням збільшити постачання через аномально низькі температури на початку лютого, коли замерзли Дунай і канали у Венеції. Однак газ до Європи не доходив, залишаючись в Україні.

"Ішлося про традиційне проведення часу українськими друзями - несанкціонований відбір?" - уточнив Медведєв.

"З експортної труби вони (Україна) брали стільки, скільки вважали необхідним", - зазначив Міллер.

"Тобто поза рамками існуючих угод?" - перепитав російський президент.

"Вони брали стільки, скільки вважали необхідним - газу, який призначався європейським партнерам, і вони знали про це", - підтвердив глава "Газпрому".

Медведєв поцікавився, чи не зверталася Україна з проханням збільшити постачання газу.

Міллер підкреслив, що Україна навпаки в нинішньому році поставила питання "про зменшення постачання з 52 млрд кубометрів на рік до 27 млрд кубометрів".

"Проте, в умовах холодів брали більше", - констатував глава російської держави.

Керівник "Газпрому" уточнив, що ідеться про понад 60 млрд кубометрів газу в річному численні.

Як повідомлялося, у вівторок у "Нафтогазі України" заперечили інформацію російської сторони, що вiдбiр газу Україною з транзитних обсягiв, призначених споживачам у Європi, за попереднiми даними, за першi 15 днiв лютого сягнув 438,3 млн кубометрів, а також нагадали, що "Нафтогаз" в лютому компенсував зниження обсягiв постачань росiйського газу на свiй схiдний кордон запасами зi своїх газосховищ.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!