Dow Jones вийшов на докризовий рівень

Вівторок, 21 лютого 2012, 20:16

Індекс Dow Jones Industrial Average на торгах у вівторок досяг позначки 13000 пунктів вперше з 2008 року.

Зростання забезпечили досягнення домовленості щодо виділення другого пакету фінансової допомоги в розмірі 130 млрд євро і хороші показники американських компаній, пише газета "Ведомости".

Індекс DJ досяг круглої позначки близько 18:30.

Востаннє він досягав її в ході торгів 20 травня 2008 року, а закрився вище за неї днем раніше.

Після цього фінансова криза, яка зародилася на ринку високоризикованих іпотечних облігацій США і призвела до кризи ліквідності в світовому фінансовому секторі, спричинила стрімке падіння котирувань, і до початку березня 2009 року DJ впав практично вдвічі.

Досягнувши 13000 у вівторок, індекс відкотився на кілька пунктів, але все одно показував зростання до закриття понеділка на 0,4%.

Індекс S&P 500 виріс на 0,1% - до 1363.

Утім, учасники ринку не готові прогнозувати подальше зростання оптимізму і котирувань.

"В останні пару тижнів всі чекали досягнення домовленості щодо Греції. Очікування і були основним драйвером зростання ринку. Сьогодні ми отримали цю домовленість і повинні зрозуміти, чи є ще щось, на чому ринок може рости. Підйом стримується тим, що після вчорашнього стрибка в Європі продовження зростання не послідувало", - відзначив стратег ринку акцій і керуючий портфелем Miller Tabak Пітер Буквар.

Європейські ринки сьогодні дещо здали позиції: не всі інвестори упевнені, що домовленість допоможе Греції і єврозоні вийти з кризи.

"Новий пакет допомоги Греції дасть єврозоні небагато часу. Але ми вважаємо, що він заснований на нереалістичних економічних припущеннях і буде не більш успішний, ніж перший. Відповідно, протягом декількох місяців Греція чи "трійка" (кредиторів - МВФ, ЄС, ЄЦБ) можуть вирішити відмовитися від порятунку країни за рахунок зовнішньої фінансової допомоги", - написали у звіті аналітики Capital Economics.

Пан'європейський індекс Stoxx Europe 600 сьогодні втратив 0,6% після зростання днем раніше на 0,8% до семимісячного максимуму.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!