Мерам закрили доступ до Януковича

Понеділок, 20 лютого 2012, 17:16

Керівництво Асоціації міст України (АМУ) не може домогтися у голови держави реформи місцевого самоврядування.

Спроби керівників на місцях донести безпосередньо до президента Віктора Януковича інформацію про реальну ситуацію у державі виявилися марними.

Про це розповів віце-президент АМУ Мирослав Пітцик "Дзеркалу тижня. Україна".

"Вище чиновництво в АП вперто не бажає організувати зустріч міських голів із президентом на тему, що заважає державі динамічно розвиватися", - заявив він.

"Нам майже 15 років (з часу прийняття Конституції в 1996 році) обіцяли реформу місцевого самоврядування. Зауважте, закладену в Основний Закон країни. Коли повноваження реалізуються, а бюджет гарантує їхнє виконання. Коли люди самі будують своє життя і реально впливають на рішення влади у своєму селі чи місті. Коли мерам не потрібно клянчити гроші у високих кабінетах. Залишаючись при цьому одвічними боржниками перед центром, який на виборах обов'язково про це нагадає", - зазначив Пітцик.

За його словами, Асоціація міст України неодноразово ініціювала і готувала спільно з Мінрегіонбудом концепції і закони для реформи.

"Останній варіант 2009 року навіть був узгоджений з усіма європейськими інституціями. І що з того? Потім почали все з початку. І вже третій рік не можемо визначитися із черговою концепцією", - повідомив Пітцик.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!