Інвестори проявляють інтерес до нових секторів аграрного ринку

Понеділок, 20 лютого 2012, 11:33

Великі локальні і зарубіжні інвестори почали проявляти інтерес до плодоовочівництва.

Про це заявив заступник міністра аграрної політики і продовольства Олександр Сень на міжнародній конференції "Комерційне плодоовочівництво в Україні", пише "Коммерсант-Украина".

"Ми спостерігаємо реалізацію низки проектів, починаючи з вирощування фруктів та овочів в промислових масштабах, закінчуючи будівництвом приватних теплиць, овочесховищ і фруктосховищ", - зазначив він.

У міністерстві впевнені, що розвиток овочівництва дозволить найближчими роками істотно знизити або навіть повністю відмовитися від імпорту, наприклад, картоплі, капусти, томатів, перцю, яблук і груш.

Експерт ринків плодоовочевої продукції "Українського клубу аграрного бізнесу" Ігор Стрелюк зазначає, що така тенденція вже спостерігається на ринку яблук.

За його словами, тривалий час основна частка продажів фрукту в ритейлі припадала на імпорт. Переломним став 2010 рік, коли споживання українських яблук перевищило продаж імпортної продукції.

Незважаючи на декларовану привабливість українського ринку плодоовочівництва, лише окремі гравці вирішують інвестувати в нього.

Найбільшим із заявлених інвестпроектів в цій сфері учасники ринку називають тепличний комплекс у Тернопільській області, будівництво якого в лютому почав Group DF Дмитра Фірташа.

Інвестиції в підприємство, яке називають найбільшим на Західній Україні, становлять близько 100 мільйонів доларів.

Втім, сподіватися на значне зростання ринку не доводиться.

За оцінками УКАБ, у 2011 році обсяг оптових закупівель фруктів і овочів становив 3,4 мільярда доларів, з них частка імпортної продукції - 0,7 мільярда доларів.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!