Російський продавець зброї встановив рекорд

Четвер, 2 лютого 2012, 17:48

Російська система військово-технічного співробітництва (ВТС), незважаючи на втрату лівійських військових контрактів і програш індійського тендеру на постачання 126 винищувачів, закінчила 2011 рік з черговим рекордом.

Про це пише російське видання “Ведомости”.

Тільки по лінії єдиного в країні спецекспортера кінцевої продукції військового призначення компанії “Рособоронекспорт” обсяг збройових поставок досяг майже 11 млрд доларів, перевищивши обсяг 2010 року на 2 млрд.

Ця позитивна тенденція збережеться ще як мінімум кілька років, і в 2012 році, як повідомив журналістам у четвер глава “Рособоронекспорту” Анатолій Ісайкін, обсяг російського експорту озброєнь буде принаймні не нижче, ніж у 2011 році.

Тим часом конкуренція на міжнародному ринку озброєнь буде тільки зростати.

За словами Ісайкіна, досягти такого значного зростання обсягу експорту зброї вдалося за рахунок виконання коротких контрактів.

У результаті портфель замовлень "Рособоронекспорту" тримається на рівні 33-35 млрд доларів, а поставки компанії за 2011 році становили 10,718 млрд доларів.

Але ця цифра не включає гроші, зароблені безпосередньо російськими оборонними заводами, які безпосередньо продають за кордон запчастини до своєї продукції.

Підсумкова цифра поки не озвучена, але, на думку спостерігачів, вона навряд чи перевищить 12 млрд.

Традиційно першість у структурі поставок залишилася за військовою авіатехнікою (51%), друге місце - за озброєнням сухопутних військ (22%), далі йдуть морські озброєння і військова техніка (17%), на останньому місці - засоби протиповітряної оборони (10%).

“Що стосується продукції для військово-морського флоту, то це особлива цифра, тому що це в основному контракти тривалого виконання, де мова йде про цілу низку зразків військової номенклатури”, - підкреслив глава “Рособоронекспорту”.

Усього в 2011 році Росія поставляла озброєння та військову техніку в 57 країн.

“Рособоронекспорт” відновив військово-технічне співробітництво з низкою країн - Гватемалою, Киргизією, Лаосом, Малі, Сінгапуром, Чехією, Німеччиною, Уругваєм та Екваторіальною Гвінеєю.

Основними партнерами РФ в області ВТС залишаються Індія, Алжир, Китай, Венесуела, В'єтнам і Сірія.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!