Юристи намагаються повернути сервера EX.UA для запуску сайту

Четвер, 2 лютого 2012, 17:43

Захищаючи інтереси інтернет-ресурсу EX.UA юристи юридичної компанії "Юскутум" намагаються повернути вилучені під час обшуків в офісі і дата-центрах веб-ресурсу 200 серверів із загальним обсягом нелегального контенту більше 6000 терабайт.

"Зараз ми всіма можливими способами намагаємося повернути сервера ресурсу. Якщо нам це не вдасться, будемо оскаржувати вилучення серверів в судовому порядку", - повідомив фахівець в області IТ-права ЮК "Юскутум" Андрій Пархоменко, передає "Інтерфакс-Україна".

За його словами, до цих пір ніяких звинувачень EX.UA висунуто не було.

Пархоменко зазначив, що аргументи юристів допомогли добитися відміни подання слідчого з блокування домену EX.UA.

"На даний момент немає ніяких правових підстав у блокуванні роботи домену EX.UA", - сказав юрист.

Пархоменко підкреслив, що основним аргументом юристів в спробах домогтися розблокування домену EX.UA був факт, що "сервіс - лише інструмент з надання користувачам можливості обмінюватися інформацією".

"Неможливо контролювати всіх користувачів на предмет розміщення ними незаконного контенту. За аналогією, адже не будуть звинувачувати телефонну компанію в тому, що її абоненти, користуючись послугами зв'язку, порушують закон", - зазначив Пархоменко.

Він підкреслив, що кінцевою метою захисту інтересів EX.UA є нормативна регламентація правового статусу сервісів обміну інформації, інших сервісів, а також становлення єдиних зрозумілих правил ведення бізнесу в середовищі інтернет.

Юрист вважає, що сайт EX.UA зможе заробити в звичайному режимі і без відсутніх серверів.

Нагадаємо, 31 січня міліція припинила діяльність веб-ресурсу ЕХ.UA за порушення прав інтелектуальної власності.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!