Банкам доведеться розщедритися заради ініціативи уряду

Неділя, 19 лютого 2012, 13:35

Налагодження системи продажу населенню урядових облігацій через регіональні мережі банків потребуватиме для фінустанов чималих витрат.

Про це ішлося під час засідання Фінансового прес-клубу "Валютні облігації для населення: переваги та недоліки запропонованих інструментів", пише "Дзеркало тижня. Україна".

Зокрема голова правління банку "Фінанси та кредит" Володимир Хливнюк, назвавши ініціативу правильною та своєчасною, банкір водночас звернув увагу на цілу низку організаційних питань, які потребуватимуть попереднього вирішення.

"Кожне відділення я буду змушений зареєструвати в Держкомісії з цінних паперів як торговця цінними паперами. Я зобов'язаний навчити хоча б одного співробітника у відділенні в Держкомісії з цінних паперів і він повинен отримати сертифікат. Потім я повинний купити програмне забезпечення на кожне відділення", - пояснив він.

Згідно з розрахунками директора департаменту боргової та міжнародної фінансової політики Міністерства фінансів Галини Пахачук, цей комплекс заходів коштуватиме близько 20 тис. гривень для одного банківського відділення.

Враховуючи ж поточний рівень комісій банків, витрати можуть окупитися за рік при обсягу розміщення цінних паперів на 50 млн гривень.

"У цьому випадку ми не можемо перекласти частину витрат на держателя рахунку цінних паперів, тому що це нове для фізичної особи", - підкреслила представниця Мінфіну.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Підпишіться на наші повідомлення!