Бензин може подорожчати тільки через журналістів – експерт

П'ятниця, 17 лютого 2012, 13:03

Підстав для зростання цін на бензин в Україні немає, і найближчим часом цього не відбудеться.

Про це на прес-конференції в п'ятницю сказав заступник директора аналітичного центру "Психея" Генадій Рябцев, повідомляє "Реальна економіка".

"Якщо найближчим часом ціни на нафтопродукти підвищаться, то винні в цьому будуть виключно журналісти. Безвідповідальні заяви деяких ЗМІ, використання неперевіреної інформації чи коментарів експертів, які не можуть так називатися, впливають на український ринок палива більше і сильніше, аніж будь-які економічні чинники", - наголосив він.

За його словами, Центр "Психея" моніторить 93% АЗС, і після заяв у ЗМІ про зростання цін на таких заправках, які не мають своїх аналітичних відділів, ціни неодмінно підвищуються.

Рябцев запевнив, що нині немає передумов для різкого подорожчання нафтопродуктів в Україні.

Експерт навів декілька аргументів, які, на його думку, свідчать про це.

"Якщо ціни на барель нафти протримаються на рівні 120-125 доларів протягом щонайменше місяця, то після цього слід очікувати зростання цін на нафтопродукти, але не вище, ніж на 15-20 копійок", - зазначив експерт.

До того, він не вважає, що нинішні цінові коливання на світових ринках є різкими і непередбачуваними.

"Жовтень - 109 доларів за барель, листопад - 111, грудень - 108, січень - 110 доларів, лютий – 114 доларів. Ви вважаєте, що 4% за цей час - це різке зростання цін?", - зауважив експерт.

Крім цього, Рябцев вважає, що ситуація в Ірані поки що не є загрозливою для світових сировинних ринків, і тим більше, вона не може вплинути найближчим часом на український ринок.

"Жодних підстав немає для того, щоб ситуація навколо Ірану якимось чином вплинула на роздрібні ціни в Крижополі або інших українських містах країни. Це видумки або бажання окремих трейдерів використати це у своїх цілях", - наголосив він.

Раніше повідомлялося, що навесні ціни на бензин можуть підскочити.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Підпишіться на наші повідомлення!