Росія вилучила нові партії українського сиру і погрожує продовженням

П'ятниця, 17 лютого 2012, 12:28

Росія може розширити перелік українських сирів, які заборонено ввозити, якщо продовжить виявляти продукцію, що не відповідає російським вимогам.

Про це заявив голова Росспоживнагляду Геннадій Онищенко агентству "Інтерфакс".

"Якщо надалі ми будемо продовжувати виявляти продукцію, яка не відповідає російським вимогам, ми розширимо число виробників, яким заборонимо вводити в нашу країну сири", - заявив він.

Раніше повідомлялося про трьох українських виробників, чиї сири заборонені до ввезення в РФ. Потім цей список був розширений.

Голова Росспоживнагляду зазначив, що відомство продовжує моніторити українські сири на російському ринку. Тільки в Москві досліджували 25 зразків сиру різних українських виробників і найменувань. Досліджували їх за всіма показниками.

"Звісно ж, нас, насамперед, цікавив жирнокислотний склад", - сказав Онищенко.

Відповідно до російських нормативів дослідження проводилися за деценовою, усім спектром капринових кислот, арахіновою, бегоновою, ліноленовою, лауриновою, масляною, миристиновою, миристолеїновою, олеїновою, пальмітиновою, пальмитолеїновою, стеариновою, маргариновою, пентадекановою кислотами.

Крім того, продукцію перевіряли на вміст холестерину, бетафітостерину, брассикастерину, кантестерину, стигмастерину й трансізомерів жирних кислот.

За словами Онищенка, зразки сиру, узяті 6, 7 і 13 лютого, не відповідали російським вимогам за жирнокислотним складом. Зокрема, вміст жирних кислот маргаринової, пентадеканової, олеїнової, пальмитолеїнової, бегонової, миристолеїнової, поліметинової, стеаринової та ланолевої не відповідав складу молочного жиру коров’ячого молока.

"Це означає, що туди додавали олії, що суперечить російському законодавству", - пояснив голова Росспоживнагляду.

"За результатами розрахунків співвідношення метилових ефірів жирних кислот, установлена невідповідність вимогам чинного ГОСТу співвідношення суми олеїнової та ліноленової кислот до суми лаурінової, миристинової, пальмитолеїнової та стеаринової кислот", - заявив він.

Ці невідповідності вимогам РФ виявлені в сирах "Російський", "Сонячний", "Монтегро", "Мармуровий", "Твердий сметанковий", "Король Артур зі смаком пряженого молока", "Твердий російський великий" різних українських виробників.

"На даний час дано команду вилучення цих партій з обігу", - повідомив Онищенко.

За його словами, Росспоживнагляд спрямував до Міністерства аграрної політики й продовольства України перелік тих показників, за якими служба проводитиме документарну перевірку українських підприємств згідно з домовленостями, які були досягнуті минулого тижня.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!