Депутати готують новий податок для селян

П'ятниця, 17 лютого 2012, 09:36

Аграріям слід готуватися до посилення податкового тиску - в Партії регіонів пропонують ввести 1% збір за користування землею сільськогосподарського призначення.

Про це пише газета "Комерсант-Україна".

Видання інформує, що глава парламентського комітету з питань аграрної політики та земельних відносин, депутат Ради від Партії регіонів Григорій Калєтнік днями зареєстрував законопроект №10051, яким запропонував розширити доходи місцевих бюджетів за рахунок введення збору за використання земельних ділянок сільськогосподарського призначення в розмірі 1% від нормативної грошової оцінки землі.

Збір будуть платити і орендарі, і власники землі, які займаються аграрним товарним виробництвом.

Це, за розрахунками пана Калєтніка, дозволить місцевим бюджетам щорічно отримувати 3,5-4,5 млрд гривень на фінансування розвитку сільської місцевості.

Введення цього збору не скасовує сплати податку на землю, кошти від якого також ідуть у місцеву казну.

Експерти розцінюють ініціативу депутата, як чергову спробу підсилити податковий тиск на сільгоспвиробників.

"Чому тільки 1%, краще відразу 10%, щоб ще більше зібрати", - іронізує віце-президент Асоціації фермерів і приватних землевласників Микола Стрижак.

"Орендна плата з урахуванням підвищення нормативної оцінки землі склала 5,5% вартості землі, плюс дорожчають складові виробництва : на 100% мінеральні добрива, на 30% - гербіциди, на 50% - техніка. Якщо все це скласти, то такими прекрасними намірами прокладається дорога в пекло", - наголошує вона.

До того ж прийняття таких заходів несвоєчасно в умовах, коли отримання кредитів обмежене і вільних оборотних коштів у підприємств немає, упевнений перший заступник голови асоціації "Укрцукор" Петро Борисюк.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Підпишіться на наші повідомлення!