Думка експерта: Ціни на ранні овочі в 2012 році будуть низькими

Четвер, 16 лютого 2012, 17:25

З початком відлиги ціни на ранні овочі підуть вниз, причому досить різко.

Про це сказав автор проекту "АПК-Інформ: овочі і фрукти" Андрій Ярмак в рамках міжнародної конференції "Картопля та овочі України-2012".

"Пік зниження цін буде досягнуто ближче до середини квітня, коли почнеться масова утилізація надлишків продукції", - сказав він

За його словами, досить істотне збільшення цін на так звані середні овочі борщового набору можливі в липні.

Експерт не прогнозує змін щодо моркви і буряку, бо стара продукція, зазвичай, іде з ринку до моменту масової появи ранньої.

"Коли масова продукція виходитиме на ринок, це кінець червня - ціни на моркву і буряк будуть нижчі, ніж у 2011 році, але будуть в межах 2,5-3,5 гривні за кілограм", - зазначив Ярмак.

"У наступному сезоні найгірша ситуація буде по капусті. Тут ми очікуємо різке зниження виробництва та різке збільшення цін", - сказав експерт.

По картоплі, за його прогнозами, передбачається збереження порівняно низьких цін протягом найближчих півтора років через те, що дуже багато картоплі знаходиться в сховищах і буде використано на насіння.

Ситуація з цибулею, за прогнозами експертів, буде така ж як з капустою і торішніх рекордних показників з цибулі не очікують.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!