Найбідніші європейці отримають допомогу харчами

Четвер, 16 лютого 2012, 10:30

Європарламент підтримав продовження на два роки програми допомоги продовольством найбіднішим європейцям.

Про це ідеться у прийнятій у середу Європарламентом доповіді Чеслава Адама Сікерського (група народних партій, Польща), повідомляє агентство УНІАН.

Згідно з рішенням, до кінця 2013 року 18 мільйонів найбідніших європейців матимуть право на продовольчу допомогу загальним обсягом в 500 млн євро на рік.

Нові правила застосовуватимуться з 1 січня 2012 року.

Як відомо, схема надання допомоги найбіднішим жителям Європи була створена у 1987 році у рамках Спільної сільськогосподарської політики Євросоюзу.

Від початку дії схеми постачання продовольства найбіднішим здійснювалося з інтервенційних запасів ЄС, однак у зв’язку з їхнім скороченням продовольство почали закуповувати на ринку.

У квітні 2011 року Європейський суд у Люксембурзі виніс рішення, відповідно до якого для надання допомоги найбіднішим могли використовуватися лише інтервенційні запаси.

Це рішення означало, що фактично допомога в 2012 році мала скоротитися з 500 млн до 133 млн євро.

Саме тому Європарламент та Рада ЄС домовилися про перехідний механізм на 2012-2013 роки, який дає можливість здійснювати закупівлі на ринку продовольства для подальшого його направлення найбіднішим жителям країн ЄС.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!