У банкрутстві "Свеми" підозрюють губернатора Сумщини

Середа, 15 лютого 2012, 15:43

Нардеп, член комітету Верховної ради з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією Григорій Омельченко звернувся до президента та правоохоронних органів з вимогою розслідувати можливу участь губернатора Сумщини Юрія Чмиря в доведенні до банкрутства ВАТ "Акціонерна компанія "Свема" (м. Шостка Сумської області).

Чмир у 2003-2004 роках був головою правління ВАТ "АК "Свема", передає УНІАН.

У зверненні депутата зазначається, що через півтора року після початку роботи Чмиря на "Свемі" - у жовтні 2004 року Господарський суд Сумської області почав процедуру банкрутства ВАТ "АК "Свема".

Омельченко стверджує, що внаслідок незаконних дій держава фактично втратила значні об’єкти на цьому промисловому майданчику.

На думку Омельченка, в контексті наведеного слід розглядати наміри Чмиря та його підлеглих реалізувати "Державну цільову програму розвитку індустріального промислового парку "Свема" в Шостці Сумської області на 2012-2015 роки".

"Лобіювання такої, на мою думку, корупційної схеми Державної цільової програми розвитку індустріального промислового парку "Свема" має на меті відмивання 15 млн гривень бюджетних коштів та реконструкції інфраструктури об’єктів, які знаходяться в приватній власності, за державний кошт", - стверджується в депутатському зверненні.

У запиті зазначається, що наведені факти дають підстави зробити висновок, що у діях колишнього керівника ВАТ "Свема", нині глави Сумської ОДА є порушення закону "Про засади запобігання та протидії корупції".

Нагадаємо, ВАТ "АК "Свема" (Світлочутливі матеріали) (що було ВО "Свема") - українське підприємство з виробництва кіно - і фотоплівки.

Було засновано в 1931 році в м. Шостка (Сумська область, Україна) і включено в перелік стратегічних об`єктів СРСР.

Статутний фонд підприємства - 488,071 млн гривень.

У даний час 91,6% акцій "Свеми" належить українській державі, 8,4% - фізичним і юридичним особам.

ФДМУ періодично безуспішно намагається продати державні 91,6% акцій, але ніхто не хоче купувати, оскільки найпривабливіші активи виведені з підприємства.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!