У Присяжнюка будуть підтримувати лише дрібних аграріїв

Середа, 15 лютого 2012, 10:26

На аграрному ринку України пріоритетне право на держпідтримку матимуть компанії, які обробляють відносно невеликі площі сільгоспземель - фермери і селяни-одноосібники.

Про це заявив міністр аграрної політики і продовольства Микола Присяжнюк, пише газета "Дело".

За його словами, переорієнтувати таким чином систему держпідтримки планується вже у 2012 році.

"У нас на сьогодні розвинулися три форми господарювання в аграрному секторі. Це великотоварні підприємства, фермерські господарства та одноосібні селянські господарства. Моя особиста позиція - ми не будемо руйнувати жодну з цих форм. Але держава, і ми на цьому наполягаємо, практично всю державну підтримку, яка буде виділятися в 2012 році з бюджету, направить на фермерів, колективні господарства і одноосібників", - сказав міністр.

Він підкреслив, що така позиція знайшла підтримку в уряді.

Як відомо, раніше чиновники заявили про плани виключити великі аграрні холдинги з переліку юросіб, які мають право на отримання дотацій.

"Ми упевнені, що підтримку держава повинна зосереджувати на невеликих аграрних господарствах, розвивати фермерство", - сказав заступник голови Комітету Верховної ради з питань аграрної політики та земельних відносин Сергій Терещук.

За його словами, великі аграрні структури в меншій мірі потребують держпідтримки і здатні "вижити самостійно", тоді як зараз вони претендують на бюджетні кошти нарівні з невеликими фермерами.

Критерії, за якими буде визначатися, чи достатньо мало сільгосппідприємство для того щоб претендувати на держпідтримку, ще обговорюються.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!