Сорос каже, що Меркель веде Європу у помилковому напрямку

Вівторок, 14 лютого 2012, 17:22

Аби вийти, нарешті, з кризи, Європі потрібно двоетапне рішення: спочатку жорстка економія і структурні реформи, а потім фінансові вливання для пожвавлення кон'юнктури.

Про це заявив відомий американський фінансист Джордж Сорос, передає InoPressa з посиланням на Der Spiegel.

Сорос вважає, що якщо обмежитися тільки економією, багато європейських держав це прямо приведе до дефляції.

"Я захоплююся канцлером Меркель як сильним лідером, але, на жаль, вона веде Європу у помилковому напрямку", — сказав Джордж Сорос.

Про нові нормативи економії, що ставляться Іспанії, Італії чи Греції, Сорос каже, що вони - "початок зачарованого кола".

"Якщо країна тільки економить, попит дуже падає, і разом з цим зменшується прибуток підприємств. Тому фірми знижують зарплати своїм працівникам, в їхніх гаманцях залишається менше грошей, попит падає ще нижче, і економічне зростання заходить у глухий кут", — пояснює фінансист.

Сорос виступає за створення загальних державних позик Європи - "єврооблігацій".

"Нові умови єврозони вкрай несправедливі. Держави з високою заборгованістю починають із вкрай невигідного становища, оскільки їхній борг обчислюється не в їхній власній валюті, а в євро. Щоб запобігти такому розвитку, державам єврозони потрібні гарантії у формі єврооблігацій. Щоб їх забезпечити, існує новий європейський фіскальний пакт", — пояснює він.

При цьому він зазначив: "Греція - це особливий випадок. Все, що могло піти не так, пішло не так. Греки зловживали перевагами членства в ЄС в особливо великих масштабах".

За його словами, Європі доведеться вкласти у Грецію ще багато мільярдів доларів для запобігання негайному дефолту.

За прогнозами Сороса, гроші буде виділено, тому що до дефолту Європа ще не готова.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!