Уряд пропонує реструктуризувати борги перед Пенсійним фондом

Вівторок, 14 лютого 2012, 15:35

Уряд пропонує реструктуризувати борги підприємств перед Пенсійним фондом України, а також стимулювати їх вчасно сплачувати поточні платежі.

Про це йдеться у законопроекту №10028 від 9 лютого 2012 року, передає УНІАН.

Зокрема, уряд пропонує доповнити закон "Про збір і облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" таким положенням: платникам, які упродовж 6 місяців від дня набуття чинності даним законопроектом подали відповідну заяву до ПФУ, надається право розстрочки сум заборгованості зі сплати страхових внесків за період до 31 грудня 2010 року, у випадку, якщо на день подачі заяви у платника немає заборгованості зі сплати єдиного внеску.

Заборгованість зі сплати страхових внесків підлягає сплаті рівними частинами упродовж 24 календарних місяців, починаючи від дня подачі заяви до ПФУ.

Фонд, у свою чергу, у 10-денний термін після подачі заяви укладає з платником договір про розстрочку заборгованості, який може бути розірваний у випадку, якщо платник порушує умови сплати страхових платежів.

Крім того, законопроектом передбачається, що штрафи і пеня, нараховані і не сплачені, або ті, які підлягають нарахуванню, можуть бути списані у випадку, якщо платник згідно з угодою погасить заборгованість за страхових платежів і не допустить виникнення нової заборгованості зі сплати єдиного внеску.

У пояснювальній записці до документа також наголошується, що сума заборгованості зі сплати страхових платежів до бюджету ПФУ на 1 листопада 2011 року становила 1,783 млрд гривень, за фінансовими санкціями - 474,6 млн гривень, заборгованість економічно активних підприємств становила 696,9 млн гривень, за фінансовими санкціями - 247,7 млн гривень.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!