В "Укрспецекспорті" кажуть: уже два роки не продають Грузії зброю

Вівторок, 14 лютого 2012, 14:03

У держкомпанії "Укрспецекспорт" спростовують заяви грузинських офіційних осіб про нібито активному поточному двосторонньому військово-технічному співробітництві між Україною та Грузією.

 

"Співпраця в сфері поставок товарів і послуг військового та спеціального призначення не здійснюється між Україною та Грузією протягом близько двох років", - цитує агентство "Інтерфакс-Україна" заяву управління інформаційної політики "Укрспецекспорту".

"Військово-технічне співробітництво з іншими країнами здійснюється у жорсткійу відповідності до міжнародних зобов'язань України і під контролем Держслужби експортного контролю", - підкреслюють в держкомпанії.

Разом із тим, як повідомили в Держслужбі експортного контролю України, звернення від суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності щодо експорту товарів військового призначення до Грузії не надходили до Держслужби протягом близько двох останніх років.

"Держслужба здійснює всебічний держконтроль експорту товарів військового призначення відповідно до законодавства та міжнародних зобов'язань Україна, зумовленими її членством в ООН, ОБСЄ і міжнародних режимах експортного контролю", - підкреслили в Держслужбі.

Днями в інтерв'ю українському тижневику "Дзеркало тижня. України" віце-прем'єр, міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Грузії Георгій Барамідзе, відповідаючи на питання видання, заявив, що Україна продовжує поставки зброї до Грузії і виконує свої зобов'язання з обслуговування поставленої раніше техніки.

Відповідаючи на питання, чи вважає Київ, слідом за Москвою, що постачання будь-яких видів озброєнь до Грузії загострюють ситуацію в Південнокавказькому регіоні і сприяють "мілітаризації Грузії", Барамідзе заявив: "Позицію Москви не поділяє практично все світове співтовариство. І, слава богу, що Україна на стороні решти світу".

За його словами, співпраця між Україною і Грузією в ВТС триває.

"Я не можу вдаватися в деталі, але ніяких проблем у нас не існує", - заявив грузинський віце-прем'єр.

Згідно з даними, озвученими держкомпанією "Укрспецекспорт" в 2008 році на тлі російсько-південноосетинського військового конфлікту і звинувачень РФ у незаконних поставках Україною зброї до Грузії, в загальному обсязі експорту озброєнь Україні, частка поставок до Грузії оцінювалася на рівні 6%.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!