Євросоюз профінансує енергоефективність в малих містах України

Вівторок, 14 лютого 2012, 12:23

У рамках нового проекту Євросоюзу планується реалізація енергоефективних заходів у невеликих містах районного значення на 1,5 млн євро.

Про це заявив у понеділок на зустрічі бенефеціарів проекту керівник третього відділу програм допомоги "Енергетика, транспорт та навколишнє середовище" Представництва ЄС в Україні Ханс Райн, повідомляє "Українська енергетика".

У результаті конкурсу, проведеного Представництвом ЄС в Україні, із 77 претендентів були відібрані 10 міст, які подали найкращі пропозиції.

Зокрема, проект буде реалізовуватись у таких містах як Гола Пристань (Херсонська область), Бурштин та Долина (Івано-Франківська область), Рахів (Закарпатська область), Зеленодольськ (Дніпропетровська область), Копичинці та Борщів (Тернопільська область), Зоринськ (Луганська область), Яготин (Київська область) та Новоселиця (Чернівецька область).

"Дуже приємно, що ці проекти охоплюють всю територію України… Це гарний початок", – зазначив Райн.

Єврочиновник запевнив, що ЄС і надалі приділятиме увагу енергоефективним проектам в Україні.

"Ми в ЄС віримо, що питання енергоефективності стосуються нашого спільного майбутнього", – сказав він.

Проект ЄС "Підтримка заходів з енергоефективності у малих містах України" спрямований на скорочення енергоспоживання шляхом модернізації об’єктів комунальної та муніципальної власності з одночасним поліпшенням якості послуг, зниженням витрат на енергоносії, підвищенням надійності енергопостачання та сприянням скороченню СО2 в 10 малих містах України.

Також в рамках проекту будуть проведені попередні і заключні енергоаудити з метою підтвердження ефективності реалізованих проектів і фактично досягнутої економії коштів. Крім цього, європейське фінансування має забезпечити малим містам можливість реалізації подальших енергоефективних проектів з використанням заощаджених коштів.

Підтримку українським містам-бенефеціарам надаватимуть експерти проекту "Ініціатива з енергозбереження у будівельному секторі Східної Європи та Центральної Азії" (ESIB).

Керівник проекту Роберто Ло Чичеро Вайна підкреслив, що проблеми 11 країн, які охоплює проект, дуже схожі, однак заходи для кожної є індивідуальними.

За його інформацією, загальний потенціал економії в Білорусі, Україні, Туреччині, Туркменістані, Узбекистані, Таджикистані, Киргизстані, Казахстані, Грузії, Вірменії та Азербайджані може скласти понад 40%.

Крім цього, він зауважив, що проект виступає також у якості додаткового засобу гармонізації європейського законодавства до місцевого.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!