Юристи: закон про землю порушує конституцію

Вівторок, 14 лютого 2012, 09:56

Закон про ринок землі, який готується до розгляду в парламенті у другому читанні, може спровокувати земельну корупцію в Україні.

Юристи головного юридичного управління Верховної ради критикують відповідний законопроект і називають його антиконституційним, передає Deutsche Welle.

Цю думку підтверджує, зокрема, експерт Української аграрної конфедерації Олександр Поліводський, який брав участь у розробці законопроекту про ринок землі. За його словами, всі земельні операції проходитимуть через руки чиновників.

"Зауважень до документу багато. Він не спрощує операції з землею, а, навпаки, ускладнює. Тут присутня корупційна складова. Також не врегульоване питання з земельним банком", - сказав Поліводський у коментарі DW.

За його словами, у такому вигляді закон про ринок землі - неприйнятний, його потрібно повторно розробляти "у непередвиборчий період".

Разом із тим, експерт переконаний, що цей закон конче потрібен Україні.

Натомість експерт Земельної спілки України Микола Кобець переконаний, що влада не наважиться ухвалювати закон про ринок землі напередодні виборів, оскільки у парламенті є сильне лоббі проти його ухвалення.

"Великий ризик для влади зараз проштовхувати цей закон, бо він б’є боляче по великих агрохолдингах", - наголошує Кобець.

На його думку, нині депутатам варто виокремити з цього закону розділ про проведення аукціонів на право оренди на землю.

Оскільки, за твердженням експерта, оренда землі є єдиним суттєвим механізмом наповнення місцевих бюджетів. Реалізація права оренди через аукціон збільшила б надходження до цих бюджетів.

"Закон не ухвалять до виборів, і можливість нормально заробляти на оренді землі буде заблокованою",- сказав Кобець у коментарі DW.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!