Азаров вважає формат "3+1" єдино можливим у співпраці з Митним союзом

Субота, 11 лютого 2012, 12:21

Прем'єр-міністр Микола Азаров сподівається, що Митний союз буде співпрацювати з Україною у форматі "3+1".

Про це він заявив на зустрічі членами клубу головних редакторів країн СНД, Балтії та Грузії в суботу у Києві, повідомляє агентство "Інтерфакс-Україна".

"Ми запропонували нормальний формат співпраці "3+1". Нам кажуть: "Ні, такий формат нам не підходить". Я сподіваюся, що рано чи пізно такий формат буде прийнятий, тому що по-іншому просто не може бути", - сказав він.

"Три країни уклали договірну базу. Ми ці 120 договорів не вивчали. Ми повинні провести нові переговори і сказати, що ось цей пункт нас не зовсім влаштовує. Давайте ми з вами з'ясуємо - і вам буде краще, і нам буде корисно. Якщо нам дадуть відповідь відмовою, значить ми на цьому розмову і закінчимо. А якщо ми почнемо процес взаємних переговорів - крок за кроком будемо рухатися в позитивному напрямку", - додав Азаров.

На думку прем'єра, прагнення України відновити партнерські відносини з Росією та країнами СНД жодним чином не може позначитися негативно на її євроінтеграції.

Він нагадав, що Україна виступає за створення зони вільної торгівлі як з сторонами СНД, так і з ЄС, а також з низкою інших країн.

Крім цього, кажучи про Митний союз, Азаров додав, що на двосторонньому рівні україно-російських відносин "ніхто нікого не змушує кудись вступати".

"Політичне керівництво України і політичне керівництво Росії не використовує аргумент такого роду: якщо ви не вступите туди-то, то буде ось так от", - сказав він.

Глава українського уряду зазначив, що питання інтеграційної політики України визначаються, насамперед, перспективами її економічного розвитку.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!