Україна може відновити торгівлю квотами за Кіотським протоколом вже у березні

Субота, 11 лютого 2012, 11:47

У п'ятницю в Бонні пройшла вісімнадцята зустріч підрозділу із забезпечення дотримання Кіотського протоколу, на якій було розглянуто питання відновлення статусу відповідності України вимогам Кіотського протоколу.

За словами міжнародного експерта, глави наглядової ради Фонду цільових екологічних інвестицій Олексія Хабатюка, який брав участь у засіданні, "члени підрозділу дали високу оцінку прогресу, досягнутому Україною у забезпечені відповідності встановленним вимогам щодо звітності про викиди парникових газів", передає DT.UA.

За його слівами, зазначалося, що "звіт міжнародних експертів з розгляду кадастру надає чітку відповідь: на цей час Україна належним чином виконує всі вимоги Кіотського протоколу щодо звітності".

Хабатюк повідомив, що згідно з процедурою, члени комітету запросили для консультації експертів, які брали участь у перевірці кадастру за 1990-2009 роки і вирішили оприлюднити своє рішення про відновлення статусу відповідності України вимогам КП на наступній зустрічі підрозділу в березні.

Як выдомо, з 12 жовтня 2011 року участь України в міжнародній торгівлі викидами була тимчасово призупинена через порушення правил звітності про викиди парникових газів за 1990-2008 рр. згідно з Кіотським протоколом. Зокрема йшлося про недостатню здатність національної системи оцінки викидів парникових газів забезпечити якісну підготовку кадастру парникових газів за період 1990-2008 років.

Водночас, у жовтні 2011 року міжнародні експерти дали позитивну оцінку кадастру за 1990-2009 роки, який був підготовлений за участю експертів Фонду цільових екологічних інвестицій у 2010-2011 роках.

Документ пройшов розгляд без зауважень, що дозволило вже в січні 2012 року після оприлюднення звіту подати заявку на відновлення статусу відповідності вимогам Кіотського протоколу.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!