Коломойський з Григоришиним кажуть, що хтось сфальсифікував заборону зборів акціонерів "Тернопільобленерго"

П'ятниця, 10 лютого 2012, 15:18

Міноритарій "Тернопільобленерго" ТОВ "Фондова компанія "Меридіан" (Київ), вважає, що судова заборона через яку 27 грудня було зірвано збори акціонерів енергопостачальної компанії, найімовірніше, була сфальсифікована.

ТОВ "Фондова компанія "Меридіан" підконтрольна кіпрській Energy Standard Fund Management Limited.

У розпоряджені "ЕП" опинилася відповідь судді Вільнянського районного суду Запорізької області Андрія Кофанова компанії "Меридіан", в якій він зазначає, що ним не виносилися заборони проведення загальних зборів акціонерів "Тернопільобленерго".

Окрім того у відповіді зазначено, що вказаний у запиті номер справи не відповідає порядку нумерації в райсуді, а наявна цивільна справа зі схожим номером ніякого відношення до "Тернопільобленерго" не має.

Копія

У ФК "Меридіан" агентству "Інтерфакс-Україна" повідомили, що компанія готує заяву до правоохоронних органів у зв'язку з виявленими ознаками злочину.

27 грудня 2011 року на збори акціонерів "Тернопільобленерго" прибули представники НАК "Енергетична компанія України" і Фонду держмайна, яким належить 50,999% акцій, а також Bikontia Enterprises Limited - 24,99% та Larva Investments Limited (обидві Кіпр) - 15,1% акцій.

Адміністрація обленерго тоді повідомила представникам акціонерів, що постановою Державної виконавчої служби (ДВС) від 26 грудня заборонено проводити реєстрацію акціонерів та інші дії з проведення зборів.

Збори акціонерів "Тернопільобленерго" не проводяться з 2001 року, так як заборону на їх проведення накладають районні суди різних регіонів України.

Зокрема, попереднє подібне рішення, яке заборонило проведення зборів 4 березня 2011 року, прийняв суд Орджонікідзевського району Запоріжжя.

На зборах акціонери планували розглянути питання про покриття збитків компанії, отриманих за підсумками діяльності в 2000-2010 років.

Також порядком денним зборів передбачалося розглянути питання про відкликання та обрання членів наглядової ради та топ-менеджменту компанії.

Через зрив проведення зборів акціонерів "Тернопільобленерго" склад цих органів залишається незмінним протягом більш ніж 10 років.

Зокрема, головою наглядової ради є Олександр Сагура, також займає пост генерального директора ТОВ "Укренергоконсалтинг" - компанії, що управляє енергетичними активами братів Суркісів.

В 2012 році ФДМ планує виставити на приватизацію 26% акцій "Тернопільобленерго".

Кінцевими власниками міноритарних акціонерів Larva Investments Limited і Bikontia Enterprises Limited, які сконцентрували понад 40% акцій, виступають Костянтин Григоришин і Ігор Коломойський.

"Тернопільобленерго" експлуатує розподільні електричні мережі, розташовані на території Тернопільської області, надає послуги з транспортування та постачання електроенергії.

Чистий збиток "Тернопільобленерго" в 2010 році зріс в 2,2 рази - до 11,75 млн гривень, а чистий дохід - на 14,2%, до 460,97 млн гривень.

У січні-вересні 2011 року компанія отримала чистий прибуток у розмірі 7,370 млн гривень, тоді як аналогічний період 2010 року компанія завершила з чистим збитком 13,350 млн гривень.

Її чистий дохід за цей період зріс на 15,6% - до 380,82 млн гривень.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!