Євробанки збільшать капітал на 98 мільярдів до червня 2012 року

П'ятниця, 10 лютого 2012, 12:39

Банки Європи до червня 2012 року планують збільшити капітал в цілому на 98 млрд євро, що на 26% перевищує вимоги Європейського банківського управління (European Banking Authority, EBA).

Про це йдеться у повідомленні агентства Bloomberg, передає "Інтерфакс".

EBA 31 грудня 2011 року оголосило вимогу 31 банку Європи збільшити капітал на 115 млрд євро до червня 2012 року для того, щоб знизити побоювання щодо фінансової стійкості європейської банківської системи.

У четвер, 9 лютого, регулятор оголосив, що всі банки подали плани, згідно з якими вони збираються виконати поставлені перед ними умови.

Грецькі банки, нестача капіталу яких, за оцінками регулятора, становить 37 млрд євро, будуть рекапіталізовані за рахунок коштів з пакету фінансової допомоги, тому EBA не бере їх до уваги.

Інші банки, яким, згідно з вимогами EBA, необхідно підвищити капітал на 78 мрлд євро, зроблять це «з певним запасом» на випадок, якщо деякі заходи цих фінансових організацій не принесуть очікуваного результату.

Окрім іншого, EBA підтвердило, що планує проводити стрес-тести лише в 2013 році, але не в поточному.

Перевірки регулятора в 2010 і 2011 роках викликали різку критику з боку представників ринку і влади, оскільки їхні результати посилили побоювання щодо стійкості банківського сектору Європи.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!