У МВС кажуть, що повернення до обов'язкового техогляду не буде

П'ятниця, 10 лютого 2012, 10:29

Мiлiцiя спростовує iнформацiю про нiбито повторне введення в Українi обов'язкового технiчного огляду автомобiлiв.

Про це йдеться у повідомленні управлiння ДАI МВС України, передає "Інтерфакс-Україна".

"Управлiння ДАI МВС України нагадує, що у 2011 роцi, згiдно з законом України "Про внесення змiн до деяких законодавчих актiв України щодо усунення надмiрного державного регулювання у сферi автомобiльних перевезень", було скасовано ранiше дiючу процедуру державного технiчного огляду та запроваджено обов'язковий технiчний контроль транспортних засобiв без участi Державтоiнспекцiї", - йдеться в повiдомленнi.

Одне з основних положень цього закону - не пiдлягають обов'язковому технiчному контролю легковi автомобiлi, причепи до них та мототранспортнi засоби, якi не використовуються з метою отримання прибутку.

Для iнших транспортних засобiв було встановлено таку перiодичнiсть обов'язкового технiчного контролю: для легкових автомобiлiв, що використовуються з метою отримання прибутку, вантажних автомобiлiв незалежно вiд форми власностi вантажопiдйомнiстю до 3,5 тонни, причепiв до них iз термiном експлуатацiї понад два роки - кожнi два роки.

Для вантажних автомобiлiв вантажопiдйомнiстю понад 3,5 тонни, причепiв до них та автомобiлiв таксi незалежно вiд термiну експлуатацiї - щорiчно; для автобусiв i спецiалiзованих транспортних засобiв, що перевозять небезпечнi вантажi, незалежно вiд термiну експлуатацiї - двiчi на рiк.

Порядок проведення обов'язкового технiчного контролю та обсяги перевiрки технiчного стану транспортних засобiв визначає уряд.

Нагадаємо, раніше голова Всеукраїнської асоціації автоімпортерів і дилерів Олег Назаренко заявляв, що уряд розробив проект постанови, в якому пропонує повернути обов'язкове проходження техогляду для автомобілів господарюючих суб'єктів.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!