Янукович: Україна повертається до вуглехімії

Середа, 1 лютого 2012, 09:10

Президент Віктор Янукович анонсував повернення державної промисловості до застосування вуглехімії.

Про це він сказав у вівторок під час прес-конференції в Кіровограді, де перебував із робочим візитом, повідомляє агентство УНІАН.

"Ми прийняли програму, яка буде займатися енергозбереженням, диверсифікацією джерел постачання газу в Україну та заміщення блакитного палива на інші енергоносії. Це стосується використання вугілля, причому в різних напрямках, за різними технологіями. З вугілля можна виробляти газ, паливо, мазут тощо", - повідомив Янукович.

"Це органіка, з якої можна робити різні продукти. Колись в Україні була дуже розгалужена галузь вуглехімії, потім її посунули, але ми до неї повертаємось. Життя нас повертає, і зараз ми вуглехімією будемо займатися", - наголосив він.

За словами Януковича, державні і місцеві органи влади останнім часом ведуть переговори з іноземними інвесторами щодо можливості видобутку бурого вугілля.

"Великий інтерес виявляє Китай. Я вважаю, що вирішення цього питання дасть можливість побачити шлях, як ми будемо використовувати буре вугілля. Щодо відновлення видобутку на Кіровоградщині – це цікаво для економіки регіону, для створення робочих місць, для отримання додаткових джерел фінансування бюджету. І ми будемо це робити", - підкреслив він.

Як повідомлялося, у січні 2012 року китайська компанія China Coal Technology and Engineering Group Corporation заявила про наміри інвестувати 50 млн. доларів на першому етапі в будівництво заводу з переробки бурого вугілля на рідке паливо на території Кіровоградської області.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!