Закон про землю пройшов обговорення у комітеті парламенту

П'ятниця, 6 січня 2012, 10:51

Комітет Верховної ради з питань аграрної політики та земельних відносин пропонує обмежити площу земельних ділянок сільськогосподарського призначення, які можуть надаватися в оренду для ведення товарного сільськогосподарського виробництва.

Зокрема, на останньому засіданні комітету 4 січня обговорювалися положення документа про граничні розміри земельних ділянок, які можуть перебувати у приватній власності та в оренді фізичної особи, передає УНІАН.

Законопроектом пропонується встановити, що у приватній власності однієї фізичної особи можуть перебувати земельні ділянки, призначені для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, особистого селянського господарства, фермерського господарства загальною площею не більше 100 гектарів.

Планується також визначити, що в загальну площу земельних ділянок для ведення товарного сільськогосподарського виробництва у власності одного громадянина України включається площа земельних ділянок, якими цей громадянин володіє на праві спільної часткової власності.

Пропонується не поширювати цю норму на членів сім'ї та родичів власника (діти, батьки, рідні та двоюрідні брати і сестри, дідусь, бабуся, дядько і тітка, племінники).

Під час обговорення зазначалося також, що загальна площа земельних ділянок сільськогосподарського призначення для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, яка може перебувати в оренді однієї особи, не може перевищувати 6000 гектарів сільськогосподарських угідь на території одного району і не більше 5% площі сільськогосподарських угідь на території області.

Голова комітету Григорій Калетнік зазначив, зокрема, що після вступу закону в дію всі договори оренди повинні залишатися дійсними до моменту їх закінчення.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"