Естонія відокремить газопровід від компанії постачальника газу

Четвер, 5 січня 2012, 14:47

Уряд Естонії розглянув проект поправок до закону про природний газ, що передбачає, зокрема, продаж естонським концерном Eesti Gaas, основним власником якого є російський "Газпром", своїй газорозподільної мережі.

Про це повідомляє РІА "Новости" з посиланням на прес-службу уряду Естонії.

Метою законопроекту є приведення закону про природний газ у відповідність з директивами Євросоюзу, що передбачають розділення бізнесу з продажу і транспортування газу, зазначає прес-служба.

Міністерство економіки країни, яке є ініціатором законопроекту, вважає, що відчуження газорозподільної мережі у концерну Eesti Gaas гарантує розвиток конкуренції і зміцнення енергетичної безпеки країни.

Новий власник газових трубопроводів не повинен бути пов`язаний з продажем газу споживачам. Передбачається, що він буде визначений до 2015 року.

За первинними оцінками уряду, вартість естонської газорозподільної мережі становить, приблизно, 120 мільйонів євро.

Концерн Eesti Gaas займається купівлею, розподілом і продажем російського природного газу, а також обслуговуванням газових систем, будівництвом газопроводів і розвитком газової мережі в Естонії.

Акціонерами Eesti Gaas є "Газпром" (37,02%), німецький Ruhrgas (33,66%), фінський Fortum (17,72%), а також Itera Latvija (9,85%) і міноритарії (1,75%).

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"