Глава розвідки США вважає, що Іран здатний створити ядерну зброю

Вівторок, 31 січня 2012, 19:20

Іран здатний створити ядерну зброю, і нарощує потужності для збагачення урану.

Про це заявив глава національної розвідки США Джеймс Клеппер. передають "Риа новости".

"Ми вважаємо, що Іран залишає відкритою для себе можливість розробки ядерної зброї в рамках вже розробляються потужностей. Іран може зробити таку зброя, якщо захоче - відповідні потужності зараз знаходяться в готовності. Але ми досконально не знаємо, чи збирається Іран виробляти ядерну зброю" , - сказав Клеппер.

Глава розвідки разом з тим підкреслив, що Іран не припиняє нарощувати потужності підприємств зі збагачення урану, які, при бажанні, можуть бути використані для створення ядерних боєголовок.

"Технічні можливості Ірану в частині збагачення урану зміцнюються і збігаються з нашими оцінками, згідно з якими Іран володіє науковою, технічною та промисловою базою для виробництва ядерної зброї. Таким чином, створення ядерної зброї залишається лише політичним питанням. Ми вважаємо, що Іран міг би, ймовірно, використовувати ракети як засіб доставки такої зброї", - зазначив Клеппер.

Такі заяви директора національної розвідки стали першим офіційним підтвердженням з боку високопоставленого американського чиновника про те, що Іран володіє усіма можливостями для створення ядерної зброї.

Раніше офіційні особи, у тому числі американські, висловлювали лише припущення про це.

Клеппер, втім, не окреслив можливі терміни створення ядерної зброї Іраном, проте підкреслив, що таке рішення цілком залежить від політичної волі керівників країни, які, на думку шефа розвідки, мають різні точки зору.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"