"Регіонали" не збираються виконувати давоські обіцянки Януковича

Понеділок, 30 січня 2012, 19:59

Фракція Партії регіонів не буде ініціювати перегляд 364-ї та 365-ї статей Кримінального кодексу, за якими засуджена Юлія Тимошенко, - незважаючи на те, що президент Віктор Янукович, виступаючи у Давосі, висловився за гуманізацію цих статей та пообіцяв їх переглянути.

Про це повідомив перший заступник голови фракції Партії регіонів у Верховній раді Михайло Чечетов в інтерв’ю Deutsche Welle.

"Президент висловився як політик. Ми не змінюємо свою позицію. Бо ж серйозні люди ніколи не дригаються і не шарахаються. Ми не будемо міняти закон під одну людину", - прокоментував Чечетов.

За його словами, в Україні є законодавча влада – це Верховна рада, і "президент на неї не впливає".

Також Чечетов зазначив: Юлія Тимошенко сама винна, що її заґратували.

"Треба їй було послати всіх своїх політтехнологів і зараз би вона була на волі і готувалася до виборів. А так вона зіграла не ту роль", - сказав депутат.

Натомість політолог Олександр Палій не виключає, що "регіонали" все-таки погодяться декриміналізувати "політичні" статті, аби убезпечити себе від політичних переслідувань у майбутньому.

"Зараз же їм треба проривати ізоляцію, отримувати кредити. Тож, ці статті, ймовірно, декриміналізують. Але про Тимошенко не йдеться. Вони бояться, що за цими статтями їх пізніше судитимуть", - зазначив Палій.

На його думку, якщо б президент Віктор Янукович хотів звільнити Тимошенко, то він би її помилував.

"Для цього потрібно два розчерки його пера на двох указах. І не потрібно було б спихати на Верховну раду", - підкреслив політолог.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"