Пашкевич пообіцяв мільярд "екологічно чистих" кіловат-годин

П'ятниця, 27 січня 2012, 20:02

Сумарна встановлена потужність українських вітряних (ВЕС) і сонячних (СЕС) електростанцій в 2012 році зросте на 600 МВт за рахунок будівництва нових об`єктів.

Про це заявив голова Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження Микола Пашкевич на круглому столі, присвяченому обговоренню пропозицій відомства щодо зміни Енергостратегії до 2030 року в частині розвитку відновлюваної енергетики, енергоефективності та енергозбереження, повідомляє агентство УНІАН.

"В Україні будуть розвиватися найшвидше дві галузі: сонячна та вітряна енергетика. Це відповідає світовим тенденціям. Очікуваний нами приріст потужностей на 2012 рік, те, що заявлено інвесторами, - близько 300 МВт вітрових станцій і приблизно стільки ж сонячних потужностей", - сказав він.

Пашкевич зазначив, що за темпами розвитку відновлюваної енергетики сьогодні Україна випереджає всі європейські країни.

"Якщо ми збережемо цей темп, то, за оптимістичними оцінками, до 2020 року ми досягнемо сьогоднішніх європейських показників, тобто 12% частки електроенергії з відновлюваних джерел у загальному енергобалансі", - сказав чиновник.

Пашкевич також повідомив, що в 2011 році встановлені потужності електростанцій на поновлюваних джерелах за рахунок реалізації великої кількості проектів подвоїлися, а виробництво електроенергії такими об`єктами зросло з 240 млн кВт/год. у 2010 році до 330 млн кВт/год. в 2011 році.

При цьому 2012 року вироблення екологічно чистої електроенергії ВЕС, СЕС і малими гідроелектростанціями, за прогнозами Держенергоефективності, досягне 1 млрд. кВт/год.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Підпишіться на наші повідомлення!