Росія дала задній хід у скандалі з українським сиром

Понеділок, 23 січня 2012, 17:43

Міністр сільського господарства Росії Олена Скринник вважає питання з українськими сирами на російському ринку вичерпаним і розглядає Україну як важливого партнера в аграрному секторі.

Про це повідомляє "Лігабізнесінформ" з посиланням на прес-службу Держветфітослужби України.

"Я вважаю, що це питання і не стояло, тому що ми як реалізовували цю продукцію, так і продовжуємо її реалізовувати", - сказала російський міністр.

За її словами, вона вже обговорила це питання з українським колегою Миколою Присяжнюком.

"Ми прийшли до загальної думки, що не бачимо в цьому питанні ніяких проблем", - зазначила Олена Скринник.

Російський міністр підкреслила, що і надалі розглядає Україну як важливого партнера в аграрному секторі. "Наша сільськогосподарська продукція у вашій країні і українська в Росії реалізуються на сьогодні з підвищеним трендом", - сказала вона.

У свою чергу, міністр аграрної політики і продовольства України Микола Присяжнюк запевнив, що "ніяких проблем і загроз імпорту українських сирів у РФ немає".

"Наша продукція якісна і відповідає стандартам. Якість вітчизняної продукції влаштовує основного споживача - країни СНД. Наші служби працюють з російськими в звичайному режимі, адже якість продуктів харчування - це відповідальність кожної країни", - заявив Присяжнюк.

За словами голови Державної ветеринарної та фітосанітарної служби Івана Бісюка, Держветфітослужба вже звернулася до російських колег з проханням надати офіційну інформацію щодо перевірок сирної продукції, імпортованої з України.

"Поки немає ні офіційних зауважень, ні офіційних заперечень. Саме тому ми звернулися для отримання інформації, які були порушення і які підприємства їх вчинили, хто, якщо це було, займався фальсифікацією продукції, під якими брендами. Поки ми її не отримали", - зазначив керівник Держветфітослужби України.

Як відомо, на початку січня Роспотрєбнадзор заявив про погіршення споживчих властивостей українського сиру, а саме про "безконтрольне використання рослинних компонентів", що передбачає перевищення вмісту в сирі рослинної олії.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"