Україна зацікавлена у сланцевому газі, а США - в українських родовищах

Субота, 21 січня 2012, 10:27

Україна зацікавлена у приході потужних інвесторів для розробки родовищ сланцевого газу.

Про це заявив міністр екології і природних ресурсів Микола Злочевський у п’ятницю під час зустрічі з посланником держсекретаря США з енергетичних питань в Євразії Річардом Монінгстаром, повідомляє агентство УНІАН із посиланням на прес-службу міністерства.

Згідно з повідомленням, під час зустрічі сторони обговорили перспективи видобутку сланцевого газу в Україні.

Злочевський повідомив, що на лютий 2012 року заплановане проведення відкритого тендеру, на якому будуть визначені інвестори для геологічної розвідки і видобутку сланцевого газу.

"Ми зацікавлені, щоб тендери пройшли прозоро, а потужні інвестори розпочали видобуток сланцевого газу в Україні. Це буде серйозною перемогою нашої урядової команди", - цитує прес-служба міністра.

У свою чергу, Монінгстар підтвердив великий інтерес американських інвесторів в освоєнні Олесської і Юзівської геологічних площ, на яких планується видобуток сланцевого газу.

Сторони домовилися організувати консультації Геологічної служби США і Державної служби геології і надр України щодо обміну інформацією про перспективи зазначених площ.

Присутній на переговорах голова Державної служби геології і надр Едуард Ставицький повідомив, що три американські компанії - Shell, Exxon Mobil і Chevron - одержали від служби вичерпну відповідь на запити щодо перспектив цих ділянок.

"Крім того, американські інвестори зацікавилися низкою інших ділянок. Співпраця з ними продовжується", - повідомив Ставицький.

Як повідомлялося, у грудні 2011 року Кабінет міністрів затвердив умови конкурсів на укладання угод про розподіл продукції (УРП) за Юзівською (Донецька і Харківська області) і Олесською (Львівська область) вуглеводневими площами із запасами сланцевого газу.

Згідно з документами, Кабмін доручив Міжвідомчій комісії з організації укладання і виконання УРП розробити і затвердити протягом двох місяців конкурсну документацію і офіційно оголосити про проведення конкурсів.

Після підписання і державної реєстрації угод інвестору (переможцю конкурсу) надається спеціальний дозвіл на користування надрами з метою геологічного вивчення, зокрема дослідно-промислової розробки, з подальшим видобутком вуглеводнів (промисловою розробкою) в межах ділянки, терміном на 50 років.

Термін дії спеціального дозволу на користування надрами може бути продовжено у порядку, встановленому законодавством.

Нагадаємо, на розробку Юзівської і Олесської площ претендує нафтогазова компанія Shell.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Підпишіться на наші повідомлення!