У Болгарії протестують проти сланцевого газу

Понеділок, 16 січня 2012, 11:14

Тисячі людей провели акції протесту в Болгарії проти видобутку в країні сланцевого газу, побоюючись забруднення грунтових вод.

Акції пройшли в суботу щонайменше в шести великих містах із закликом ввести мораторій на видобуток природного газу за допомогою технології фрекінга, або гідравлічного розриву пласта, передає Reuters.

"Я проти, тому що ми не знаємо, які хімікати потраплять в землю. Якщо отруять воду, що ми будемо пити?" - cказала одна з протестуючих Ольга Петрова.

Сланцевий газ видобувається шляхом уприскування в сланцеві пласти під великим тиском води, змішаної з піском і хімікатами.

Противники такого методу вважають, що фрекінг забруднює грунтові води і навіть викликає землетрус.

У червні уряд Болгарії видав американській нафтовій компанії Chevron ліцензію на пошук сланцевого газу на північному сході країни, сподіваючись знизити залежність від російського газу.

Уряд говорив, що пошук газу ведеться за іншою технологією, ніж видобуток, але потім під тиском "зелених" замовив екологічне обгрунтування проекту.

Сланцевий газ уже зробив революцію в газовій галузі США, і тепер ряд країн Східної Європи пропонують закордонним компаніям пошук сланцевого газу.

Румунія і Сербія планують почати геологорозвідку, а Польща сподівається почати видобуток у 2014-2015 роках.

Франція заборонила фрекінг в липні 2011 року, а Велика Британія призупинила глибоку розробку грунту в районі міста Блекпул після невеликих коливань грунту навесні 2011 року.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Підпишіться на наші повідомлення!