Ризик дефолту Греції зростає після припинення переговорів про списання боргу

Неділя, 15 січня 2012, 16:33

Призупинення переговорів про часткове списання грецького боргу збільшує шанси дефолту Греції, яка вже в березні повинна виплатити за своїми боргами 14,4 млрд євро.

Якщо умови реструктуризації боргів не будуть узгоджені в найближчі дні, угода може не відбутися вчасно, і тоді або Євросоюзу і Міжнародному валютному фонду доведеться виділяти Афінам додаткову фінансову допомогу, або відбудеться дефолт країни, повідомляє агентство "Интерфакс".

Міністр фінансів Греції Евангелос Венізелос в п'ятницю заявив, що переговори з приватними кредиторами поновляться в середу.

"Упевнений, що нам вдасться подолати розбіжності", - сказав він в інтерв'ю Financial Times.

У п'ятницю приватні кредитори припинили переговори з Грецією, оскільки сторони не прийшли до "конструктивного, консолідованого" рішення, ідеться в заяві Міжнародного інституту фінансів (Institute of International Finance, IIF), який представляє понад 400 найбільших світових банків.

Сторони "взяли паузу на роздуми", сказано в повідомленні.

Як пише The Wall Street Journal, основні розбіжності сторін пов'язані зі ставкою купона за новими облігаціями: кредитори не згодні на ставку нижче 4-5% річних.

Однак низка європейських країн, які підтримуються також МВФ, пропонують рівень нижче 4%.

Європейські країни в жовтні прийняли рішення допомогти Греції у фінансуванні її бюджетного дефіциту в наступні три роки, і однією з умов надання допомоги було списання приватними інвесторами половини грецького боргу.

Передбачається, що реструктуризація скоротить приблизно на 100 млрд євро загальний обсяг заборгованості уряду Греції, який становить близько 360 млрд євро, і дозволить економити приблизно 5 млрд євро на рік на обслуговуванні боргу.

Греція розраховує, що угода про реструктуризацію її боргу буде включати в себе обмін старих бондів на нові з терміном обігу від 20 до 30 років.

Від згоди приватних кредиторів на реструктуризацію грецького боргу залежатиме те, яка за обсягом допомога буде потрібна уряду країни від його партнерів по єврозоні та Міжнародного валютного фонду.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Підпишіться на наші повідомлення!