Україна не може зменшити закупівлі газу наполовину - "Газпром"

Четвер, 12 січня 2012, 13:49

Контрактний обсяг закупiвлi газу Україною в 2012 роцi не може бути знижений до рiвня в 27 млрд кубометрів газу на рiк, як вимагає Україна.

Про це заявив офiцiйний представник "Газпрому" Сергiй Купрiянов, повідомляє агентство "Интерфакс".

Вiн пояснив, що "вiдповiдно до контракту, змiна рiчних обсягiв у принципi не може перевищувати 20%".

"У 2012 роцi, як усiм вiдомо, контрактний обсяг постачань становить 52 млрд кубометрів, i навiть суто теоретично не може бути знижений до 27 млрд кубометрів", - сказав Купрiянов.

У прес-службi концерну наголосили, що контракт купiвлi-продажу газу в 2009-2019 роках, пiдписаний "Газпромом" i "Нафтогазом України", можливiсть змiни обсягiв закупiвлi газу в односторонньому порядку не передбачає.

Вiдповiдно до п. 2.2.3. контракту "рiчна контрактна кiлькiсть (РКК) може бути змiнена за згодою сторiн не пiзнiше, нiж за шiсть мiсяцiв до початку вiдповiдного року постачання. Домовленiсть сторiн щодо змiни РКК має бути здiйснена в письмовiй формi".

За словами Купрiянова, "жоднi документи про змiну обсягiв постачання росiйського газу в Україну не пiдписувалися".

"При цьому особливо хотiлося б наголосити, що питання про зменшення обсягiв на численних переговорах про зниження з 2012 року цiни на росiйський газ українська сторона не порушувала взагалi", - наголосив вiн.

Як повідомлялося, у середу мiнiстр енергетики та вугiльної промисловостi Юрiй Бойко заявив, що Україна зменшує закупiвлю росiйського газу удвiчi.

"З 1 сiчня у нас вiдбiр буде на рiвнi 27 млрд кубометрів", - сказав він.

"Газпром" висловив занепокоєння, що "Нафтогаз України" в односторонньому порядку порушує умови контракту.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"