2011 рік був найдорожчим для німецьких автомобілістів

Середа, 7 грудня 2011, 19:36

Рік, що минає, стане, очевидно, найдорожчим за всю історію для німецьких автомобілістів.

2011 року були рекордно високими ціни на бензин і дизель, повідомляє Deutsche Welle.

Такий висновок робить Німецький автомобільний клуб ADAC, проаналізувавши ціни на автомобільне пальне за перші дев’ять місяців 2011 року.

Як повідомили фахівці ADAC, середня ціна на бензин Super E10 становила цього року 1,527 євро за літр, а дизель коштував у середньому 1,402 євро. Ціни на дизель перевищували середні показники 2010 року одразу на майже 19 центів.

У порівнянні з минулим десятиріччям ціни на бензин в Німеччині зросли загалом на 49 відсотків. А от вартість літру дизеля за останні десять років збільшилася навіть на всі 72 відсотки.

Останній великий стрибок цін був зареєстрований у вересні. Найдорожчим бензин Super E10 був 9 вересня 2011 року.

Тоді за літр автомобілістам доводилося сплачувати в середньому 1,576 євро. Дизель найбільше коштував 16 вересня – 1,452 в середньому.

Для німецького автомобіліста, який проїздив у середньому 15 тисяч кілометрів на рік, сенсаційно високі ціни на пальне означали, що водії маленьких автомобілів витратили на заправку на 371 євро більше.

Ті ж, хто регулярно сидить за кермом великих автівок, мав сплачувати додатково майже вдвічі більше – 714 євро. Це, якщо порівнювати із середніми цінами впродовж останнього десятиліття.

У Німеччині автомобільне пальне обкладається дуже високими податками. Так, з ціни одного літру висококласного бензину в державну скарбницю потрапляють 90 центів, а з ціни дизеля – 70 центів.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!