Голова МВФ вважає недостатніми заходи, запропоновані Меркель і Саркозі

Вівторок, 6 грудня 2011, 10:33

Глава Міжнародного валютного фонду Крістін Лагард вітає заходи зміцнення бюджетної дисципліни у країнах зони євро, оголошені 5 грудня канцлером ФРН Ангелою Меркель і президентом Франції Ніколя Саркозі, проте розцінює їх як недостатні.

Про це вона сказала під час виступу в Європейському інституті у Вашингтоні у понеділок, повідомляє DT.UA.

"Пропозиції з реформування європейських договорів, висунуті Меркель та Саркозі, дуже важливі, однак необхідно зробити набагато більше, щоб врегулювати загальну ситуацію і повернути довіру ринків, інвесторів і споживачів", - сказала Лагард.

У свою чергу голова єврогрупи Жан-Клод Юнкер, вітаючи німецько-французькі ініціативи, зазначив, що їхнє схвалення не викличе великих проблем, оскільки багато країн єврозони мають меншу заборгованість, ніж Німеччина і Франція.

Як відомо, напередодні Меркель і Саркозі подали плани, які передбачають автоматичне введення санкцій проти держав зони євро, що порушують бюджетну дисципліну.

Між тим директор близького до профспілок Інституту з досліджень в області макроекономіки і кон'юнктури (IMK) Густав Хорн в інтерв'ю онлайн-версії газети Handelsblatt висловив думку, що кроків, запропонованих Меркель і Саркозі, буде недостатньо і що для порятунку євро буде потрібне втручання Європейського центробанку.

Окрім того, Хорн вважає, що для внесення запропонованих поправок до європейських договорів знадобиться явно більше часу, "ніж той, який є в розпорядженні для порятунку європейської валюти".

До того ж, згода деяких держав єврозони аж ніяк не гарантована, констатував Хорн.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!