Арбузов хоче повернутися до розмови з МВФ про транш

Неділя, 25 грудня 2011, 10:27

Для України дуже важливо отримати черговий транш кредиту від МВФ.

Про це заявив в інтерв'ю "5 каналу" голова НБУ Сергій Арбузов, повідомляє агентстсво "Інтерфакс-Україна".

За його словами, це важливо не тому, що не вистачає коштів, адже резерви Нацбанку досить високі, а для того, щоб показати інвесторам, що МВФ працює і в нашій країні.

"Я вважаю, що роль МВФ сьогодні дуже важлива. Ми стовідсотково виконали всі умови меморандуму, який підписали. Але є проблема, проблема в одному питанні - це газові домовленості, це ціни внутрішні на газ, і коли це питання буде вирішено, я думаю, що ми повернемося до розмови з МВФ", - зазначив Арбузов.

"Нам дуже важливо отримати транш, і не тому, що нам не вистачає грошей, у нас досить високі резерви валютні, але для інвесторів дуже важливо мати маяк, що МВФ працює в цій країні. Тому я впевнений, що ми знайдемо порозуміння і повернемося до цієї теми", - заявив глава НБУ.

Разом з цим Арбузов пояснив, що НБУ не витрачає гроші МВФ, а підтримує за рахунок цих коштів платіжний баланс МВФ.

"Хочу пояснити, що гроші МВФ ми не витрачаємо - ці гроші нам потрібні, щоб підтримувати платіжний баланс. І коли платіжний баланс є профіцитним, то Нацбанк викуповує зайві гроші і повертає кредити МВФ", - пояснив він.

"І я хочу сказати, що віддавати ці запозичення будемо ми, а не наші діти. Стурбованість громадян треба пояснити, тому ми робимо все, щоб збалансувати платіжний баланс", - сказав глава Нацбанку.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!